PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM
AKTUALNOŚCI
INORMACJE DLA RODZICÓW

Zebranie z rodzicami odbędzie się 2 lutego /czwartek/ 2023 r. o godz. 16.30. Tematyka spotkania z rodzicami dotyczy podsumowania przez wychowawców wyników w nauce w I semestrze.


Zebranie z rodzicami w dniu 2 lutego 2023r. o godz. 16.30 zostanie poprzedzone spotkaniem ogólnym, na którym będą obecni: Wójt Gminy p. Cezary Wojciechowski, wykonawca prowadzący modernizację kotłowni, inspektor nadzoru budowlanego, radni Gminy Gzy. Tematem spotkania będzie postęp prac inwestycyjnych związanych z modernizacją szkolnej kotłowni.


Dyrektor szkoły - Krystyna Machnowska-Stój


Szkoła pamięta 2022

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Akcja „Szkoła pamięta” rozpoczęła się w 2019 r. W pierwszej edycji przedsięwzięcia uczestniczyło 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Młodzi ludzie ze swoimi nauczycielami realizowali różnorodne działania upamiętniające: odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W 2020 r. w akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. W inicjatywę włączyło się także 40 polonijnych placówek oświatowych z całego świata. Uczniowie i nauczyciele na różne sposoby starali się upamiętniać lokalnych bohaterów, lepiej poznać historię swojego regionu oraz uczcić ważne rocznice historyczne. W 2020 r. ze względu na pandemię COVID-19 zachęcaliśmy przede wszystkim do działań on-line i o charakterze multimedialnym.

W ubiegłym roku do akcji przyłączyło się prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii.

Projekt „Zwolnij przy szkole – budowa radarowych wyświetlaczy prędkości”

W ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłosiliśmy projekt „Zwolnij przy szkole – budowa radarowych wyświetlaczy prędkości”.

Projekt zakłada postawienie 5 radarowych wyświetlaczy prędkości przy szkołach, które położone są przy drogach wojewódzkich. Na terenie powiatu pułtuskiego jest 5 takich szkół. Szkoły podstawowe w Przewodowie, Strzegocinie, Świerczach i Winnicy oraz szkoła rolnicza w Golądkowie. W tych miejscowościach zostaną umieszczone radary. Są to miejsca wzmożonego ruchu drogowego oraz pieszych, w tym szczególnie dzieci.

Celem umieszczenia urządzeń jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów tych szkół, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Radary stosowane jako narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości są ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów. Radary nie powodują wystawiania mandatów, ich prewencyjna a nie represyjna funkcja sprawia, że urządzenia te są pozytywnie odbierane przez kierowców.

Projekt zostanie zrealizowany, jeżeli uzyska odpowiednią ilość głosów mieszkańców województwa mazowieckiego.

Głosowanie trwa od 8 do 30 czerwca.

Aby zagłosować:

 1. Wejdź na stronę bom.mazovia.pl i kliknij przycisk „Głosuj online”.
 2. Uzupełnij swoje dane: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego.
 3. (opcjonalnie) Wybierz jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej.
 4. Wybierz nasz projekt z puli podregionalnej: podregion: ciechanowski, nr projektu: 264, nazwa: Zwolnij przy szkole – budowa radarowych wyświetlaczy prędkości.
 5. Wpisz kod weryfikacyjny, który został wysłany na podany numer telefonu.
 6. Zagłosuj.

Pamiętaj:

 1. Głosowanie jest bezpłatne,
 2. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy woj. mazowieckiego
 3. Głosowanie jest prowadzone wyłącznie on-line,
 4. Można zagłosować tylko jeden raz,
 5. Można zagłosować tylko na 2 projekty: jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej,
 6. W puli podregionalnej można oddać głos na projekt z dowolnego podregionu,
 7. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy.
 8. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób,

Więcej informacji na: bom.mazovia.pl

Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie zimowej przerwy świątecznej oraz ferii zimowych to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.

Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi publiczną bazę danych o wypoczynku. Dzięki niej rodzice i opiekunowie w łatwy i szybki sposób mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Baza daje gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.

Termin ferii zimowych w województwie mazowieckim:

13 lutego – 26 lutego 2023 r.

...::|zk4cz|::... ...::|zk4cz|::... ...::|zk4cz|::... ...::|zk4cz|::...