Zebranie z rodzicami odbędzie się 2 lutego /czwartek/ 2023 r. o godz. 16.30. Tematyka spotkania z rodzicami dotyczy podsumowania przez wychowawców wyników w nauce w I semestrze.
Zebranie z rodzicami w dniu 2 lutego 2023r. o godz. 16.30 zostanie poprzedzone spotkaniem ogólnym, na którym będą obecni: Wójt Gminy p. Cezary Wojciechowski, wykonawca prowadzący modernizację kotłowni, inspektor nadzoru budowlanego, radni Gminy Gzy. Tematem spotkania będzie postęp prac inwestycyjnych związanych z modernizacją szkolnej kotłowni.
Dyrektor szkoły - Krystyna Machnowska-Stój
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Akcja „Szkoła pamięta” rozpoczęła się w 2019 r. W pierwszej edycji przedsięwzięcia uczestniczyło 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Młodzi ludzie ze swoimi nauczycielami realizowali różnorodne działania upamiętniające: odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.
W 2020 r. w akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. W inicjatywę włączyło się także 40 polonijnych placówek oświatowych z całego świata. Uczniowie i nauczyciele na różne sposoby starali się upamiętniać lokalnych bohaterów, lepiej poznać historię swojego regionu oraz uczcić ważne rocznice historyczne. W 2020 r. ze względu na pandemię COVID-19 zachęcaliśmy przede wszystkim do działań on-line i o charakterze multimedialnym.
W ubiegłym roku do akcji przyłączyło się prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii.


W ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłosiliśmy projekt „Zwolnij przy szkole – budowa radarowych wyświetlaczy prędkości”.
Projekt zakłada postawienie 5 radarowych wyświetlaczy prędkości przy szkołach, które położone są przy drogach wojewódzkich. Na terenie powiatu pułtuskiego jest 5 takich szkół. Szkoły podstawowe w Przewodowie, Strzegocinie, Świerczach i Winnicy oraz szkoła rolnicza w Golądkowie. W tych miejscowościach zostaną umieszczone radary. Są to miejsca wzmożonego ruchu drogowego oraz pieszych, w tym szczególnie dzieci.
Celem umieszczenia urządzeń jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów tych szkół, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Radary stosowane jako narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości są ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów. Radary nie powodują wystawiania mandatów, ich prewencyjna a nie represyjna funkcja sprawia, że urządzenia te są pozytywnie odbierane przez kierowców.
Projekt zostanie zrealizowany, jeżeli uzyska odpowiednią ilość głosów mieszkańców województwa mazowieckiego.
Głosowanie trwa od 8 do 30 czerwca.
Aby zagłosować:
- Wejdź na stronę bom.mazovia.pl i kliknij przycisk „Głosuj online”.
- Uzupełnij swoje dane: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego.
- (opcjonalnie) Wybierz jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej.
- Wybierz nasz projekt z puli podregionalnej: podregion: ciechanowski, nr projektu: 264, nazwa: Zwolnij przy szkole – budowa radarowych wyświetlaczy prędkości.
- Wpisz kod weryfikacyjny, który został wysłany na podany numer telefonu.
- Zagłosuj.
Pamiętaj:
- Głosowanie jest bezpłatne,
- Głosować mogą wszyscy mieszkańcy woj. mazowieckiego
- Głosowanie jest prowadzone wyłącznie on-line,
- Można zagłosować tylko jeden raz,
- Można zagłosować tylko na 2 projekty: jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej,
- W puli podregionalnej można oddać głos na projekt z dowolnego podregionu,
- Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy.
- Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób,
Więcej informacji na: bom.mazovia.pl
- Regulamin rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych przy PSP im. Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym rok szkolny 2022/2023
- Regulamin rekrutacji dzieci do klasy pierwszej PSP im. Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym rok szkolny 2022/2023
Dokumenty w formacie doc:
- Potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego
- Potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej
- Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolego
- Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej
- Deklaracja potwierszenia kontynuowania edukacji przedszkolnej
Dokumenty w formacie pdf:
Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie zimowej przerwy świątecznej oraz ferii zimowych to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.
Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi publiczną bazę danych o wypoczynku. Dzięki niej rodzice i opiekunowie w łatwy i szybki sposób mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Baza daje gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.
Termin ferii zimowych w województwie mazowieckim:
13 lutego – 26 lutego 2023 r.

Więcej wydarzeń znajdziesz w zakładce "Wydarzenia - rok szkolny 2022/2023" lub klikając na poniższy link: