PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM
PSYCHOLOG SZKOLNY

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

Psycholog szkolny dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia uczniom właściwej pomocy psychologicznej na terenie szkoły oraz wspiera rodziców w procesie wychowania. W naszej szkole pokój psychologa to miejsce, gdzie uczniowie, a także rodzice w ciepłej, spokojnej atmosferze znajdą zrozumienie, akceptację i uzyskają pomoc w potrzebie.

Psycholog szkolny pomaga uczniom realizować ich cele: radzić sobie ze stresem, ze złością, lękiem; pomaga nauczyć się organizowania czasu tak, aby mogli pogodzić swoje pasje z obowiązkami; uczy rozwiązywania konfliktów, komunikowania swoich potrzeb w relacji z drugim człowiekiem, nawiązywania i utrzymywania przyjaźni; daje bezpieczną przystań – gdzie można porozmawiać o wszystkim.

Współpracując z rodzicami wspólnie poszukuje rozwiązań, możliwych ścieżek diagnozy czynników leżących u podstaw trudności doświadczanych przez dziecko; sposobów na wspieranie uczniów w rozwoju; komunikowania się z dzieckiem i z nauczycielami, wspierania rozwoju kompetencji wychowawczych.

Godziny pracy psychologa obowiązują co drugi tydzień: jeśli w jednym tygodniu psycholog pracuje od rana, w kolejnym jest po południu.

Psycholog szkolny dostępny:


I TYDZIEŃ II TYDZIEŃ
Poniedziałek : 7.30- 9.30 Poniedziałek: 13.30 – 15.00
Wtorek: 7.30 - 9.30 Wtorek: 13.30 – 15.00
Środa: 7.30 - 9.30 Środa: 13.30 – 15.00
Czwartek: 7.30 - 9.30 Czwartek: 13.30 – 15.15
Piątek: 8.00 – 9.00 Piątek: 13.30- 15.15
  • nr tel.: 236913081
  • adres mailowy: falecka@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie,


Psycholog szkolny- Daria Falęcka

Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne

...::|zk4cz|::...

Pełne zdrowie to nie tylko brak oznak choroby czy bólu fizycznego, ale również nasz stan emocjonalny i funkcjonowanie społeczne. Warto na chwilę zastanowić się pomyśleć czy żyjemy "pełnią życia.. czy raczej staramy się po prostu "przeżyć kolejny dzień". Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc nam w określeniu naszego samopoczucia.