PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

Pasowanie pierwszoklasistów - 04.10.2019

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły należy już do tradycji. W piątek, 4 października 2019 r, najmłodsi uczniowie, przy współudziale starszych koleżanek z klasy 5 i 6 zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, rodzicami i całą społecznością uczniowską.

Pierwszoklasiści wspaniale wystąpi w układzie tanecznym do "Marsza Radetzkiego", recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Krystyna Machnowska-Stój dokonała aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia PSP w Przewodowie, wychowawczyni Anna Polańska wręczyła okolicznościowe dyplomy, a rodzice upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz na słodki poczęstunek do swojej sali.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Piękna dekoracja przygotowana przez p. Joannę Błaszczyk uświetniła przebieg całej uroczystości.

Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata.