PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

Ślubowanie klasy pierwszej - 04.11.2022


Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 4 listopada 2022 r. o godz. 9.45 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Na początku przemówiła dyrektor szkoły p. Krystyna Machnowska-Stój.

Następnie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyni p. Reginy Gołębiewskiej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Potem były prezenty od Rady Rodziców. Również rodzice pamiętali o święcie swoich pociech. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci bawiły się radośnie.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.


Regina Gołębiewska