PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

Wycieczka do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze - 19.03.2024


19 marca 2024 roku uczniowie klas 1-3 oraz dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Opinogóry. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonali piękne karty wielkanocne. Ponadto uczestnicy wyjazdu wzięli udział w lekcji muzealnej – obejrzeli tradycyjne, XIX-wieczne, arystokratyczne stroje. Chętne dzieci miały możliwość przymierzenia ówczesnej garderoby.

Podczas pobytu w Muzeum Romantyzmu, uczniowie uczestniczyli także w warsztatach muzycznych – poznali techniki relaksacyjne oraz popracowali nad skupieniem uwagi, które jest istotną rzeczą podczas nauki w szkole.

Zwieńczeniem wyjazdu było zwiedzanie mini zoo z kolekcją niespotykanych ptaków. Mieliśmy szczęście zobaczyć pawia w całej okazałości – z pięknie rozłożonym ogonem. Pani przewodnik oprowadziła nas także po Muzeum Romantyzmu, gdzie zapoznaliśmy się z XIX-wiecznymi obyczajami oraz bliżej poznaliśmy rodzinę Krasińskich – arystokratyczny ród, do których należał tamtejszy zamek.

Po długim i jakże ciekawym dniu dzieci zjadły pyszny obiad w zamkowej oranżerii. Zadowoleni i zmęczeni szczęśliwie powróciliśmy do szkoły.


Marta Fabisiak