PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

„Regionalny Konkurs Języka Angielskiego - 09.01.2024"


Uczniowie PSP w Przewodowie Poduchownym pod kierownictwem p. Danuty Echalik i p. Małgorzaty Przychodzkiej wzięli udział w dwuetapowym Regionalnym Konkursie z Języka Angielskiego, który odbył się w PSP nr 1 w Pułtusku.

Dnia 8 grudnia 2023r. uczestnicy zmierzyli się z testem praktycznej znajomości języka angielskiego, którego tematem przewodnim były „Święta i uroczystości, tradycje i zwyczaje, symbole narodowe i kulturowe Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Australii”. Test obejmował poziom B1 z elementami B2.

W I etapie konkursu udział wzięli uczniowie z klasy VII: Kornelia Bartczak, Damian Biegała, Tomasz Fabisiak, Hubert Łaszczych.

II część konkursu odbyła się 9 stycznia 2024r. i polegała na odegraniu scenek artystycznych. Sztukę „Changing places” przygotowały uczennice: Natalia Gregajtys i Julita Piątkowska z klasy VI, Kornelia Bartczak z klasy VII oraz Martyna Makowska z klasy VIII. Mimo, że pokazy artystyczne były na wysokim poziomie, to uczniowie naszej szkoły poradzili sobie doskonale.

Część pisemną konkursu zakończył z wyróżnieniem uczeń klasy VII- Damian Biegała, za co otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe. Brawo! Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!


Danuta Echalik