PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

„Regionalny Konkurs Języka Angielskiego- 20.01.2023"


Czworo uczniów z klasy ósmej z naszej szkoły: Julia Baka, Kinga Ciach, Patryk Gierek i Karolina Makowska, brało udział w VII Edycji Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego, który został zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs składał się z dwóch części:

I część – Praktyczna znajomość języka angielskiego, odbyła się 16 grudnia2022r.

II część – Prezentacje artystyczne, miała miejsce 20 stycznia 2023r.

Do I części przystąpiło 32 uczniów z 8 szkół podstawowych klas VII i VIII. Byli to uczniowie z czterech szkół z Pułtuska, a także uczniowie ze szkoły podstawowej z Przemiarowa, Przasnysza, Wyszkowa oraz Przewodowa. W tej części konkursu uczniowie zmagali się z testem dotyczącym kultury, który składał się z 8 zadań różnego typu, m.in. było to czytanie ze zrozumieniem, uzupełnianie zdań z lukami czy uzupełnianie zdań czasownikami we właściwym czasie. Jedno zadanie dotyczyło kultury Zjednoczonego Królestwa.

Cieszymy się niezmiernie, że nasz uczeń Patryk Gierek świetnie poradził sobie z I częścią konkursu zdobywając 2 miejsce, za które otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Tym samym przyczynił się do promocji naszej szkoły w środowisku regionalnym. Gratulujemy Patrykowi!

To nie koniec sukcesów naszych uczniów. W II części konkursu Julia, Kinga, Patryk i Karolina fantastycznie zaprezentowali swoje umiejętności językowe i artystyczne w przedstawieniu pt. “The Baker’s Dozen”, które jest legendą o tym jak św. Mikołaj pomógł piekarzowi stać się lepszym, hojnym i bogatym człowiekiem. Kinga zaśpiewała również piosenkę w języku angielskim pt. ”Santa Claus is Coming to Town”. Warto wspomnieć, że młodzi artyści występowali w strojach specjalnie uszytych na to przedstawienie (za co serdecznie dziękujemy Rodzicom), przygotowali dużo rekwizytów, w tym Karolina upiekła pierniczki z wizerunkiem św. Mikołaja, które nie tylko stanowiły świetną dekorację, ale były też bardzo smaczne. Dopełnienie całości stanowiła scenografia przedstawiająca, m.in. XVII wieczne wnętrze piekarni, sypialnię piekarza, przygotowana na ekranie, który był wyświetlany za pomocą rzutnika.

Młodzież przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Małgorzaty Przychodzkiej, a wsparcia technicznego udzielał pan Krzysztof Zabielski.

Za przedstawienie uczniowie kl. VIII zdobyli 2 miejsce, a trzeba zaznaczyć, że poziom występów był naprawdę wysoki. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, co dla naszej Szkolnej Społeczności stanowi powód do dumy, ponieważ ponownie przyczynili się do promocji naszej szkoły.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!


Małgorzata Przychodzka