PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

„Jasełka szkolne” - 19.12.2022


W poniedziałek, 19 grudnia, w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Tego dnia uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wystąpili w Jasełkach. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu przybliżające okoliczności narodzin Pana Jezusa. Od wieków są one wpisane w polską tradycję.

Mali artyści, pokonując tremę, znakomicie odtwarzali swoje role i pięknie zaśpiewali kolędy. Dzieci dołożyły wielu starań, aby tegoroczne jasełka stały się dla nas sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich (uczniów i pracowników szkoły oraz ks. proboszcza Romana Mosakowskiego i licznie przybyłych rodziców) lekcją wzajemnej życzliwości, miłości, zadumy i refleksji.

Po inscenizacji pani dyrektor Krystyna Machnowska-Stój złożyła wszystkim podziękowanie za przygotowanie Jasełek oraz złożyła życzenia świąteczne.

Inscenizację przygotowały panie Dorota Żbikowska, Agnieszka Zabielska, Danuta Echalik i Izabela Lachowska. Dekorację wykonała pani Dorota Żbikowska. W to świąteczne wydarzenie mocno zaangażowali się rodzice. Ćwiczyli z dziećmi role i zadbali o to, żeby dzieci wystąpiły we wspaniałych strojach.


Izabela Lachowska