PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

36 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa - 15.09.2018

W sobotę 15 września 2018 r. grupa 11 uczniów klasy 7 oraz 6 uczniów klasy 8 wzięła udział w 36 Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, która w bieżącym roku była pod hasłem „Kostka znaczy więcej”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci oraz młodzież z diecezji płockiej oraz goście z innych diecezji m.in. sandomierskiej, warszawsko-praskiej, drohiczyńskiej, łomżyńskiej.

Już przed 16.00 na placu w Rostkowie zaczęła gromadzić się młodzież, gdzie po powitaniu przez ks. Krzysztofa Rucińskiego rozpoczął się program ewangelizacyjny prowadzony przez księży jezuitów. Następnie młodzież uczestniczyła w Eucharystii, której przewodniczył bp Mirosław Milewski. Kazanie do młodych wygłosił ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży: "są parafie, które przypominają bardziej tłum ludzi niż wspólnotę. Co zatem zrobić, by ten tłum zmienić w żywą wspólnotę? To uda się tylko wtedy, gdy zrobią to ludzie, którzy naprawdę przyjęli miłość Boga." Następnie ks. Ruciński zachęcił: "ludzie, którzy widzą kochający się Kościół, chcą być Jego częścią. Dlatego stwórzmy taki kościół! Wtedy przyszłość będzie należeć do Ewangelii."

Spotkanie młodzieży zakończył wieczorny koncert zespołu ewangelizacyjnego "Fragua".

Szacuje się, że w pielgrzymce uczestniczyło około 9,5 tysiąca osób, w tym 6 tysięcy dzieci oraz 3,5 tysiąca młodzieży. Każdy z młodych pątników otrzymał magnez na lodówkę z wizerunkiem św. Stanisława Kostki i hasłem "KOSTKA znaczy WIĘCEJ".