PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

Wróżby andrzejkowe w przedszkolu - 28.11.2019

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to dzień niepowtarzalny, w którym można dowiedzieć się, co nas spotka w przyszłości. W dawnych czasach do wróżb andrzejkowych przywiązywano ogromną wagę. W wierzeniach ludowych wróżby te miały magiczną moc. Aktualnie Andrzejki to czas poświęcony uciechom, relaksowi oraz poznawaniu naszej kultury ludowej. Andrzejki poprzedzają Adwent.

28 listopada br. dzieci 3 i 4-letnie oraz starsza grupa przedszkolna (wraz z paniami Martą Fabisiak i Anetą Radecką) bawiła się z wróżką W jej postać wcieliła się pani Izabela Lachowska. Towarzyszyły jej przedstawicielki aktywu bibliotecznego. Były to – przebrana za kotka Aleksandra Bilińska oraz Zuzanna Frągnowska, która wystąpiła w stroju jednorożca.

Dzieci spędziły ten dzień miło, zabawnie i z humorem. Poznały niektóre wróżby (np. wyścig butów, zyskały wiedzę na temat swojego przyszłego zawodu, dowiedziały się jakie imię będzie nosić ich żona lub mąż). Wróżby przeplatano tańcem i śpiewem. Tego dnia niespodziankę w postaci poczęstunku przygotowali dzieciom także rodzice.

Był to niezapomniany czas pełen atrakcji, serdeczności i dobrej zabawy.