PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ
Śniadanie daje moc!
08.11.2018

W tym roku szkolnym dzieci z klas I-III przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu - Śniadanie Daje Moc. Od początku listopada rozpoczęły się przygotowania. Na zajęciach dzieci dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały zasady zdrowego żywienia, przypominały sobie rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie.

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 8 listopada. Wspólnie z wychowawcami dzieci przygotowały swoje drugie śniadanie w formie „szwedzkiego bufetu”. Na śniadanie zaprosiliśmy też Panią Dyrektor Krystynę Machnowską -Stój, która przyznała, że śniadanie w naszych klasach było przepyszne, urozmaicone i niecodzienne. Pojawiło się też wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Uczniowie wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki.

W kl. III odbył sie konkurs na zdrową i najbardziej kolorową kanapkę dnia. Pani dyrektor przyznała 3 miejsca. I miejsce zajął Beniamin Twardowski, II miejsce Alicja Chmielewska, III Alicja Karwacz. Zrobione własnoręcznie kanapki smakowały wyjątkowo .

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom i Wychowawcom klasy I, II i III za pomoc w przeprowadzeniu tego wyjątkowego dnia.

Strona główna
...::|zk4cz|::...