PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ
Ślubowanie klasy pierwszej
30.10.2018

30 października o godz. 9.00 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Na początku przemówiła dyrektor szkoły p. Krystyna Machnowska-Stój.

Następnie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyni p. Reginy Gołębiewskiej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Potem były prezenty od Rady Rodziców. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci bawiły się radośnie.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Strona główna
...::|zk4cz|::...