PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ
KONKURSY 2018/2019
Konkurs z języka angielskiego

W tym roku szkolnym WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS Z WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH przebiegał trochę inaczej niż w latach ubiegłych, ze względu na większą liczbę klas starszych. W dniu 13 maja 2019 roku uczniowie z klas IV - VIII pisali pierwszą część konkursu w poszczególnych klasach w celu wyłonienia trzech przedstawicieli z każdej klasy do drugiego etapu konkursu. W pierwszym etapie do konkursu przystąpiło w sumie 30 osób z klas IV – VIII: pięć osób z klasy IV, sześć osób z klasy V, osiem osób z klasy VI, siedem osób z klasy VII i cztery osoby z klasy VIII. Do drugiego etapu testu konkursowego, który miał miejsce 16 maja 2019 roku, przystąpiło 15 uczniów. Byli to uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów na poziomie swojej klasy.

W klasach młodszych nie było potrzeby przeprowadzania eliminacji wstępnych, dlatego klasy II i III pisały konkurs 16 maja 2019 roku w tej samej sali co uczniowie z klas starszych. Z klasy drugiej do konkursu przystąpiły cztery osoby, a z klasy trzeciej zgłosiło się troje uczniów, czyli w tej grupie wiekowej test z wiedzy o krajach anglojęzycznych pisało razem siedem osób.

Komisja w składzie: Danuta Echalik i Małgorzata Przychodzka wyłoniła następujących zwycięzców tegoż konkursu:

Klasy młodsze ( II i III):

  • I miejsce zajął Artur Olszewski z klasy III
  • II miejsce zajął Aleksander Frąckiewicz z klasy III
  • III miejsce zajęła Marcelina Pilichowska z klasy II.

Klasy starsze ( IV - VIII)

  • I miejsce zajęła Julia Grabowska z klasy V
  • II miejsce zajęła Ewelina Sawicka z klasy V
  • III miejsce zajęła Sylwia Dorocka z klasy VII

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci słowników językowych, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Wszyscy uczestnicy drugiego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym wydawnictwo Pearson przekaże również darmowe nagrody, na które w tym roku szkolnym nie mogliśmy liczyć.

Gratulujemy i zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w przyszłym roku szkolnym.


Konkurs ortograficzny "Mały Mistrz Ortografii"

I Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mały Mistrz Ortografii" odbył się w tym roku szkolnym w trzech kategoriach wiekowych na przełomie maja i czerwca. Wzbudził duże zainteresowanie i wyzwolił wiele emocji wśród uczniów klas I-III. Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy. Konkurs miał formę sprawdzianu, w skład którego wchodziło krótkie dyktando, zagadki, łamigłówki i wyjaśnianie zasad pisowni.

Małymi Mistrzami Ortografii zostali:

  • kl. I - Jakub Klejment
  • Kl. II - Kornelia Bartczak
  • Kl. III – Zuzanna Zaręba

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

...::|zk4cz|::...