PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PRZEWODOWIE PODUCHOWNYM

Wydarzenia sportowe 2018/2019

KONKURS NA SPORTOWCA ROKU SZKOLNEGO 2018/19 ROZSTRZYGNIĘTY!

W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas IV - VIII. Uczeń, który wziął udział w jakichkolwiek zawodach sportowych otrzymywał nominację. Za każde miejsce medalowe kandydaci otrzymywali określoną liczbę punktów. Im wyższa ranga zawodów - tym więcej punktów dla zawodnika. W rezultacie końcowym okazało się, że najwięcej punktów zebrała uczennica klasy V - Gabriela Zaręba (260 pkt). Dziewczynka osiągnęła sukcesy na szczeblu gminnym i powiatowym. Uczestniczyła w różnorodnych dyscyplinach sportowych, takich jak: piłka nożna, indywidualny tenis stołowy, debel, skok w dal, rzut piłeczką palantową, biegi sprinterskie oraz biegi przełajowe.

Niewielką ilością punktów, przegrała z Gabrysią Sylwia Dorocka z kl. VII (240 pkt.) i otrzymała II miejsce w konkursie. Należy dodać, że w naszej szkole jest jeszcze wielu sportowców, którzy również zasługują na nagrody i wielkie uznanie. Za godne reprezentowanie szkoły w zawodach serdecznie wszystkim dziękujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów i niegasnącego zapału.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Rejonowe w Ciechanowie

22 maja uczeń klasy VIII naszej szkoły -- Igor Nowak wystąpił w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Rejonowych w Ciechanowie. Ogromny wysiłek, systematyczne ćwiczenia i niezwykłe poświęcenie Igora zaowocowały bardzo dobrym wynikiem. Nasz zawodnik w biegu na 1000 m. zajął V miejsce. Gratulujemy.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Pułtuskiego

14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Pułtuskiego. Igor Nowak z klasy VIII zajął II miejsce w biegu na 100 m (00,12'5). Bardzo dobrze wypadł również w biegu na 1000 m, lecz niestety z niewielką różnicą czasową na metę wpadł jako czwarty (3'11).

Pozostałym zawodnikom tj. Michałowi Parzychowskiemu i Mateuszowi Oleksa nie udało się zająć miejsc medalowych, ale ich wystąpienie w zawodach było również udane. Chłopcy dali z siebie naprawdę wszystko. Za ogromny trud i zaangażowanie dziękujemy wszystkim zawodnikom i życzymy im dalszych osiągnięć i coraz lepszych wyników w ulubionych dyscyplinach sportowych.

Michał Szerwicz z kl. VII odniósł sukces w skoku w dal zajmując również II miejsce (4,66 m), a w biegu na 1000 m był tuż za Igorem i usytuował się na V pozycji.

Sylwia Dorocka miała mniej szczęścia i zajęła IV miejsce w biegu na dystansie 300 m oraz IV miejsce w skoku w dal.

GMINNA SPARTAKIADA SPORTOWA W SKASZEWIE

23 maja w Skaszewie odbyły się lekkoatletyczne zmagania dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Zawodnicy brali udział w dowolnie wybranych przez siebie konkurencjach. Na zawodach wykazaliśmy się bardzo dobrą formą fizyczną.Zdobyliśmy wiele medali w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal, w biegach przełajowych oraz w biegach sprinterskich.

Oto wyniki:

BIEGI PRZEŁAJOWE

Klasa IV dziewczęta

  1. Oliwia Rud – I m
  2. Julia Baka – II m

Klasa IV chłopcy

  • Adrian Gregajtys – I m

Klasa V dziewczęta

  • Zaręba Gabriela – II m

Klasa V chłopcy

Klasa VI dziewczęta

Klasa VI chłopcy

Klasa VII dziewczęta

Klasa VII chłopcy

Klasa VIII dziewczęta

Klasa VIII chłopcy